Dlaczego sport jest ważny dla zdrowia?

Napawa optymizmem!

Zostało to udowodnione naukowo. Regularne uprawianie sportu wzbogaca nasz organizm o endorfiny – tak zwane hormony, a raczej grupę hormonów peptydowych, która najprościej mówiąc, odpowiada za dobre samopoczucie ich posiadacza. Dobre samopoczucie to jeden z ważniejszych aspektów zdrowia. Zdrowie bowiem to nie tylko sylwetka ciała oraz zdrowy organizm, ale i uśmiech na twarzy!

Idąc tym tokiem rozumowania, nierzadko dzięki sportowi polepszają się nasze relacje międzyludzkie. Jeśli wykonujemy go z bliskim bądź znajomym, utwierdza się wspólna znajomość oraz sympatia do drugiej osoby. To również pozytywnie wpływa nie tylko na zdrowie organizmu, ale również na zdrowie stanu umysłu.

 

Dosłownie, wypełnia nasz organizm

Uprawianie sportu, lub chociaż ogólnie rzecz biorąc, ruch człowieka jest fundamentalny. Jego brak powoduje wzrost prawdopodobieństwa złapania różnych chorób, a już na pewno zmniejsza odporność na nie naszego organizmu. Poza tym, gdy wykonujemy daną aktywność fizyczną na powietrzu, organy naszego organizmu czerpią z niego pełną piersią. Warto jednak dodać, że mowa tu o świeżym powietrzu, takim, jakie spotkać możemy w miejscowościach raczej oddalonych od zatłoczonych ulic i zanieczyszczających środowisko fabryk. Świeże powietrze dostarczane do naszego organizmu odświeża nasz umysł, wzmacnia serce oraz kości i również wpływa na nasz nastrój. To dlatego nie raz słyszymy o przewietrzeniu mieszkania bądź pomieszczenia w którym pracujemy – chodzi o podniesienie wydajności naszego mózgu poprzez dostarczenie świeżego powietrza.

 

Sport to też sylwetka ciała

Uprawianie sportu ma tez kolejne zastosowanie – chęć wyrobienia sobie smukłej i umięśnionej sylwetki ciała. To dlatego właśnie spotykamy tak wielu ludzi na siłowniach, które nierzadko potrafią być niemal codziennie zapełniane. Odpowiedni wysiłek fizyczny wymaga od nas wkładu siły, który brany jest z naszych mięśni. Te są budowane, a przy diecie odpowiednio wyposażonej, na przykład w białko, możemy wyrzeźbić naprawdę niebrzydką sylwetkę. Sport również do tego się przyczynia. Już ponad półgodzinne jego uprawianie powoduje spalanie nadmiaru tłuszczów w organizmie człowieka.

A więc do dzieła, nie ma rzeczy niemożliwych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *