Słodzik zamiast cukru

Na pewno wiecie jaki wpływ na organizm posiada duża ilość cukru. W smaku może i cukier jest bardzo przyjemny – jednak kiedy zauważymy, jak negatywnie wpływa on na nasz organizm, to już nie będzie tak przyjemnie – a co najgorsze, nawet jeżeli wiemy że cukier jest dla nas zły, to często spożywamy go w posiłkach oraz napojach zbyt dużo, bo jest po prostu bardzo smaczny. Jako że ostatnio panuje moda na zdrowe odżywianie się – słodkie napoje w sklepach często zamieniane są na wersje ze słodzikami, a wersje z cukrem czasami wycofywane są nawet z całej oferty producenta. Wydaje się to zdrowszą opcją, a na pewno znacznie mniej kaloryczną – w końcu takie napoje ze słodzikiem posiadają praktycznie zero kalorii, to dlaczego mają być dla nas szkodliwe? Tak się wydaje na pierwszy rzut oka, a jak jest naprawdę? O tym przeczytacie w tym artykule.

Słodzik – zdrowszy?

W pewien sposób słodzik można nazwać zdrowszym – szczególnie jeżeli uwielbiamy smak wielu słodkich napojów, a chcemy zrzucić niepotrzebne nam kilogramy. Jednak też słodzik posiada jedną bardzo poważną wadę – nie czujemy, że wypiliśmy czegoś za dużo. Np. weźmy na przykład colę zwykłą, oraz colę ze słodzikiem. Gdy wypijemy kilka szklanek klasycznej coli, ze zwykłym cukrem, to szybko poczujemy że już więcej jej nie powinniśmy pić – a gdy wypijemy taką samą ilość coli ze słodzikiem zamiast cukru, to nie poczujemy naszego „limitu”, tylko będziemy chcieli pić jeszcze więcej. Warto wiedzieć, że sam cukier jest szkodliwy – ale inne substancje, które są w słodkich napojach do zdrowych nie należą, i także nam mogą szkodzić.

Czyli jaka jest moja opinia?

Słodzik jest super, jeżeli chcecie zrzucić kilogramy, lub macie problemy ze zdrowiem i nie możecie spożywać cukru. Jednak jeżeli nie macie żadnych problemów, czy to ze zdrowiem czy z wagą – to moim zdaniem lepszym wyborem będą tradycyjne słodkie napoje, które zawierają cukier a nie słodzik.

Jedna myśl na temat “Słodzik zamiast cukru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *