Porady dotyczące zdrowej ciąży

pregnant-1435168
Każda kobieta w ciąży pragnie, by przebiegła ona jak najlepiej. Gdy źle dbamy o swój organizm, gdy jesteśmy w ciąży to możemy bardzo łatwo narazić swoje dziecko na jakieś choroby wynikające z tego. Tutaj przeczytacie o poradach dotyczących zdrowej ciąży.

Chodź do lekarza

Bardzo ważne jest znalezienie sobie lekarza, który będzie opiekował się naszą ciążą. Chodzimy wtedy do takiego lekarza raz na jakiś czas, po to by skontrolować czy nasza ciąża przebiega sprawnie i czy nic naszemu dziecku nie grozi. Jest to bardzo ważne, ponieważ lekarz może nam od razu powiedzieć, co powinniśmy zmienić żeby nasze dziecko unikło ewentualnych powikłan gdy coś robiliśmy źle.

Prowadź zdrowy tryb życia

Będąc w ciąży ważne jest utrzymanie swojego organizmu w zdrowym stanie. By tego dokonać musimy jeść odpowiednie jedzenie – najlepiej dużo owoców i warzyw. Powinniśmy odstawić wszystkie napoje gazowane i alkohol gdyż może to zaszkodzić naszemu dziecku. Do prowadzenia zdrowego trybu życia dochodzi także konieczność wykonywania ćwiczeń. Nie powinniśmy jednak z nimi przesadzać – ćwiczenia powinny być lekkie, a nie ciężkie.

Unikaj używek

Podczas ciąży musimy koniecznie unikać wszelkiego rodzaju używek. Alkohol jest dla nas i naszego dziecka bardzo niebezpieczny w tym okresie, podobnie jak papierosy. Będąc w ciąży nie powinniśmy palić, ani przebywać w towarzystwie osoby palącej ponieważ to także jest niebezpieczne dla naszego dziecka.

Zażywaj dużo witamin

Będąc w ciąży musimy skonsultować się z lekarzem, jakiego rodzaju witaminy powinniśmy brać. W aptekach dostępne są specjalne pastylki, które stosuje się raz dziennie i zwiększają one szanse na to, że nasza ciąża przebiegnie pomyślnie bez żadnych komplikacji.

Podsumowanie

Dbanie o zdrowie nasze i naszego dziecka podczas ciąży jest bardzo ważne. Gdy nie będziemy dbać wystarczająco i nie porzucimy naszych nałogów na ten czas to możemy narazić siebie i nasze dziecko na różne powikłania. Do kilku z tych porad powinniśmy dostosować się też już po urodzeniu dziecka – szczególnie do tego, by nie stosować żadnych używek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *