Sposób na dobrą sylwetkę nie kryje się tylko w ruchu

frutas-brasileiras-1322371
Szukając na internecie sposobów na to, jak szybko wyrobić sobie dobrą sylwetkę możemy natrafić na wiele wpisów, artykułów czy innych wypocin twierdzących, że jeżeli chodzi o sylwetkę to najważniejsza jest aktywność fizyczna, i w mniejszym stopniu dieta. Jednak jest zupełnie na odwrót – to właśnie odpowiednia, zdrowa i zbilansowana dieta jest najważniejsza, jeżeli chcemy jak najszybciej schudnąć i wyrobić sobie zdrową sylwetkę. Co powinniśmy jeść i czego unikać? Na ten temat znajdziecie odpowiedź poniżej.

Dieta jest najważniejsza

Samą dietą sylwetki sobie nie wyrobimy – ale odgrywa ona znacznie ważniejszą role od aktywności fizycznej, jeżeli chodzi o utrzymanie naszego wyglądu w dobrym stanie. Nie oznacza to, że automatycznie powinniśmy przestać ćwiczyć – oznacza to jedynie, że powinniśmy przykładać znacznie większą wagę do tego, czym się żywimy zamiast do ilości ruchu. Wiele osób na siłowni, po treningu który ma na celu zrzucenie kilogramów i poprawienie ich sylwetki spożywa różne fast foody i pije napoję gazowane. Sama jestem świadkiem takich zachowań – i jedyne co mam wtedy ochotę zrobić to popukać się w czoło. Naprawdę – jeden taki cheeseburger czy puszka coli, i cały nasz trening jest tak naprawdę nieważny. Przy takim treningu powinniśmy jeść jedynie najzdrowsze rzeczy, i pić wodę – najlepiej niegazowaną, bezsmakową. Jest to podstawa, jeżeli chcemy zobaczyć jakieś efekty naszych działań.

A co warto jeść?

Tak właściwie wszystko, co posiada dużo witamin i wartości odżywczych, a przy okazji nie „wzbogaca” nas o puste kalorie. Wszelakie owoce, warzywa – czasami jakieś mięso, pieczywo. Do tego należy pić bardzo dużo wody – w końcu nasze ciało w większości jest zbudowane z wody. Wracając do tematu unikania słodkich napojów i fast foodów – raz na jakiś czas można sobie pozwolić na tzw. „skok w bok” od naszej diety – ale konieczne raz na jakiś czas. Sama wiem, że utrzymanie się przy diecie 24/7 jest bardzo ciężkie – i raz na miesiąc, lub rzadkiej pozwalam sobie na zjedzenie czegoś kuszącego z oferty fast foodów.

2 myśli na temat “Sposób na dobrą sylwetkę nie kryje się tylko w ruchu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *