Chcesz kupić okulary sportowe?

Ochrona

Okulary sportowe, są produkowane w różnych kształtach, typach i rozmiarach. Cały wygląd i obudowa są zależne od przeznaczenia. Do sportów rowerowych i drużynowych w których możemy zostać ugodzeni piłką lub innym elementem gry, stosuje się okulary z wytrzymałego materiału. Do sportów wodnych, używa się materiałów wypornych, tak aby po ewentualnym spadnięciu do wody, utrzymywały się na jej powierzchni. Niektóre modele okularów są tak zaprojektowane, aby można było je ubrać pod kaski motocyklowe lub kaski do hokeja.

Wykonanie soczewek

Soczewki w które wyposażone są okulary sportowe zazwyczaj są produkowane z poliwęglanu. Dzięki jego zastosowaniu, soczewka jest bardzo trudna do zniszczenia a jako dodatkową formę bezpieczeństwa przed zarysowaniami, stosuje się specjalną powłokę którą pokrywa się szkło z obydwu stron. Powłoka ta ma na celu ochronę przed zarysowaniami co poprawia jakość widzenia. Przez to w bardzo dobry sposób chroni nasze oczy przed niespodziewanym uszkodzeniem – tym samym chroni nasze oczy.
Dodatkowym atutem, są bardzo często wbudowane filtry, zapobiegające przenikaniu światła ultrafioletowemu do naszych oczu, co chroni je przed uszkodzeniami i przemęczeniem.

 

okulary sportowe

Styl okularów i ich kształt

Styl okularów jest zależny od dziedziny sportu do jakiej są przystosowane. Wyprofilowane okulary, przylegające ściśle do twarzy, są bardzo często wybierane przez żeglarzy, biegaczy oraz lotniarzy. Podczas wyboru ramek kierują się oni głównie tym, że okulary tej budowy, przepuszczają bardzo mało pyłków do oka oraz chronią przed wiatrem i deszczem.

Okulary sportowe nie zawsze ochronią Twoje oczy!

Nigdy nie można polegać tylko na okularach, ponieważ nawet przy bardzo dużej sile uderzenia, może dojść do zniszczenia poliwęglanu. Poskutkuje to w głównej mierze, uszkodzeniem wzroku. Dla niektórych kończy się to dobrze a dla niektórych nie. Piłka, odłamek lub nawet drobny kamyczek może poważnie uszkodzić naszą rogówkę doprowadzając do jej zniszczenia i w rezultacie wypłynięcia oka. W najlepszym wypadku uszkodzimy naszą siatkówkę ale nie stracimy wzroku a jedyne 60% widzenia. Niezbyt pozytywne widzenie przyszłości prawda?

Okulary sportowe mogą być bardzo pomocne, dla sportowców cierpiących chociażby na jaskrę. Już nie jest niemożliwe dla tych osób uprawianie sportu. Okulary sportowe można zakładać nawet w sportach kontaktowych, co udowodnił – z resztą znany z tego – legendarny piłkarz, Edgar Davids.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *