Czy okulary mogą być dla naszych oczu zagrożeniem?

Okulary. Mając wadę wzroku, która utrudnia codzienną pracę oraz czynności bez nich, albo soczewek się nie obędziemy. Jednak większość z nas preferuje okulary – dlatego że są tańsze, można je w każdej chwili zdjąć, oraz dlatego że u niektórych mają pozytywny wpływ na wygląd. Spróbujcie sobie wyobrazić waszych znajomych „okularników” bez okularów – na pewno będzie wyglądało to śmiesznie. Dlatego niektórzy, bardzo przyzwyczajeni do okularów ich po prostu nie zdejmują, gdy są na zewnątrz – by zachować swój wygląd „okularowy”. Jednak są sytuacje, podczas których nie powinniśmy mieć założonych okularów, gdyż mogą zagrozić naszemu wzrokowi. Możliwe jest też, że okulary będą po pewnym czasie źle na nas wpływać – głównie wtedy, jeżeli na nich pojawią się jakieś rysy, co u niektórych osób może powodować problemy. Jeżeli chcecie uniknąć problemów ze wzrokiem, które mogą wywołać okulary – to przeczytajcie ten artykuł.

Okulary a sport

Uprawiając sport powinniśmy pozbyć się okularów, i zamienić je na soczewki. Są po prostu bezpieczniejsze. Okulary mogą nam się przy upadku wbić w nasze oczy – a nawet przy samym bieganiu mogą po prostu spaść i się rozbić, efektem czego będzie strata kilkuset złotych na nowe okulary. Zamiast ryzykować lepiej jest kupić soczewki – najlepiej jednodniowe, i w dni w które nie uprawiamy sportu nosić okulary – a kiedy uprawiamy sport zakładamy po prostu soczewki.

Rysy na okularach

U niektórych ludzi rysy na okularach mogą powodować nudności lub ogólnie złe samopoczucie, przez to że niektórzy zamiast patrzeć „przez” szkło – patrzą na tą rysę. Zdecydowana większość takich rzeczy nie zauważa – dlatego taki problem występuje bardzo rzadko.

Inna wada wzroku

Może być tak, że nasza wada wzroku z wiekiem się zmieni – przez co nasze okulary będą już do zmiany. Chodzenie w takich okularach może wywoływać zaburzenia wzroku, nudności, zawroty głowy – a nawet pogorszyć nasz wzrok. Dlatego powinniśmy co jakiś czas chodzić do badania na okulisty, by upewnić się że z naszymi oczami, jak i okularami jest wszystko ok.

5 myśli na temat “Czy okulary mogą być dla naszych oczu zagrożeniem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *